| LovelySmile98 a întrebat:

Se poate deschide un lacat mai mic cu orice cheie? Am un jurnal si am cumparat un lacat, cheile le-am ascuns, dar am aflat ca parintii au niste chei care pot deschide lacatul de la jurnal si nu vreau sa-l citeasca nimeni. Ce as putea face? Stiu ca e o intrebare stupida dar am nevoie de ajutor. Fundaa :X

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Depinde de lacat, unele sunt foarte prost facute si le poti deschide si cu o scobitoare happy

| LovelySmile98 explică (pentru Dismally):

Abia o pot deschide cu cheia laughing in cazul meu

| Dismally a răspuns (pentru LovelySmile98):

Orice lacat se poate deschide si fara cheie daca stii cum happy Daca vrei sa fii sigura ca nu-l va putea citi nimeni ar trebui sa il scrii codat, foloseste un alfabet mai putin cunoscut sau chiar unul creat de tine happy