| Anoniim1453200 a întrebat:

Buna!
Mi-am facut blog de cateva zile si nu am vizitatori
E primul meu blog si nu ma prea pricep cu setarile si sa fac sa am vizitatori
Ma poate ajuta cineva?
Adresa blogului: http://pentrusufleteobosite.wordpress.com

Răspuns Câştigător
| Niklauss a răspuns:

In primul rând subiectele blogului trebuie sa fie captivante si bine făcute pentru ca nu doar copilasi intra pe ele. Trebuie sa fie si bine structrat ca sa le placa oamenilor care ei la rândul lor îl impartasesc cu altii.

Daca blogul este captivant cu timpul vor veni si cititori.
Ca sa cresti mai este varianta sa iti faci reclama cu blogul tau si sa îl lasi peste tot, de exemplul ask.fm

Sper ca te-am ajutat, funda?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vizitatorii nu ii obtii asa de pe o zi pe alta ci dupa luni de zile de munca serioasa de SEO.

Un lucru destul de important insa in promovarea unui blog este continutul original... iar in cazul tau esti proabil printre miile de bloguri despre nimic. Aceeasi filosofie de viata fara sens pe care o gasesti prin toate blogurile celor care se plictisesc

| Anoniim1453200 explică (pentru suntserios):

Nu am facut blogul din plictiseala, doar ca sunt la inceput, articolele captivante o sa apara. L-am facut pentru ca vreau sa ajut oamenii si sa interactionez cu ei, adica eventual sa imi spuna povestile lor iar eu sa le public sub format anonim, sunt prea multi tineri care se sinucid din dragoste sau care se drogheaza si multe altele si cumva vreau sa ii fac sa inteleaga ca viata e mai mult decat toate prostiile astea pentru ca si eu am avut o poveste destul de profunda

| suntserios a răspuns (pentru Anoniim1453200):

Sa nu te astepti pe subiecte din astea sa ai vizitatori, dupa cum ziceam e plin netul de filosofii si povesti lacrimogene de viata, si nu vad cum ai putea sa ajuti tu vreun drogat sau singucigas postant un text... ma rog in final e blogul tau, ideea, ta samd

| anamariarot a răspuns:

Dincolo de ce au spus ceilalti, cauta pe Facebook grupul "Bloggeri seriosi". Acolo bloggerii se sustin intre ei, isi dau sfaturi, isi lasa comentarii etc.

| Anoniim1453200 explică (pentru anamariarot):

Mi-am sters contul de Facebook

| Anonim141297 a răspuns:

Tocmai vei obține încă un vizitator căci intru pe blogul tau, dar vizitatorii se fac în timp, de abia ai început, nu?winking

| Anoniim1453200 explică (pentru Anonim141297):

Merciii. Da, abia am inceput