| cori_7819 a întrebat:

Mi-am luat de curand cartela Frog, si nu stiu cum sa fac netu' sa mearga. Am Nokia c3, deci telefonul imi permite conectarea la net.
Help happy.

2 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Extraopţiunea Frog Enjoy

Dacă eşti utilizator al cartelei Frog, activează până la 1 noiembrie 2011 noua extraopţiune Frog Enjoy şi beneficiezi de:

Comunicare nelimitată (apeluri si SMS-uri) în grupul frog
3000 minute către alte numere COSMOTE şi către reţeaua fixă Romtelecom
3000 SMS-uri către alte numere COSMOTE
75 minute naţionale şi internaţionale
75 SMS-uri naţionale
Navigare nelimitata pe Internet de pe telefonul tău mobil, prin serviciul web’n’walk

totul pentru doar 6 euro credit lunar.

Notă: Sunt considerate reţele internaţionale reţelele fixe din ţările Uniunii Europene şi reţele fixe şi mobile din SUA, Canada şi Israel. Convorbirile iniţiate către alte detinaţii fixe din Europa vor fi tarifate conform tarifelor standard aplicabile la cartela frog (vezi secţiunea tarife la cartela frog, www.cosmote.ro).

Activarea extraopţiunii

Poti să-ţi activezi extraopţiunea Frog Enjoy:

cu un apel gratuit la *100# sau 1234
sau
printr-un SMS, fără text la numărul gratuit 6222 ("OAC2").

Extraopţiunea se reactivează până la data de 1 octombrie 2012 dacă ai minim 6 euro credit în cont. Extraopţiunea se poate activa de 2 ori în timpul unei luni calendaristice.

Dacă ai consumat minutele şi mesajele din opţiune o poţi activa încă o dată în aceeaşi lună calendaristică. La a doua activare a opţiunii se va reţine din nou taxa de 6 euro din credit. În cazul în care la momentul celei de-a doua activări mai ai minute şi mesaje neconsumate, acestea se vor pierde. Noua perioadă de valabilitate a extraopţiunii va fi o lună de la ultima activare.

Navigarea nelimitata pe Internet de pe telefonul tău mobil, prin serviciul web’n’walk, inclusa in aceasta extraoptiune este disponibila doar în perioada în care extraopţiunea Frog Enjoy este activă pe numărul tău de cartelă. La prima activare a extraopţiunii Frog Enjoy, trimite un SMS fără text, gratuit, la 9691, iar noi îţi vom trimite setările necesare pentru a putea utiliza serviciul web’n’walk, astfel, vei putea să îţi configurezi telefonul şi să te bucuri de navigare nelimitată pe Internet. Serviciul web’n’walk este compatibil doar cu anumite modele de telefoane. Lista telefoanelor compatibile poate fi verificată aici.

Daca înainte de a-ţi activa extraopţiunea Frog Enjoy, ai activat extraoptiunea web’n’walk, cu taxă lunara de 2, 99 euro credit şi în mai puţin de 30 de zile te decizi că vrei să beneficiezi de toate avantajele extraopţiunii Frog Enjoy şi o activezi pe cartela ta, vei primi navigare nelimitata pe Internet de pe telefonul tău, prin intermediul serviciului web’n’walk începand din momentul activării extraopţiunii Frog Enjoy.

Noua extraopţiune Frog Enjoy este compatibilă cu oricare din extraopţiunile Connect Mobile existente în oferta COSMOTE. În cazul în care ai nevoie de trafic broadband poti activa oricând una dintre extraopţiunile Connect Mobile 50 MB, 250 MB sau 1, 5 GB.
Notă: pentru a selecta modalitatea preferată de accesare a Internetului (prin serviciul web’n’walk sau folosind traficul broadband din extraopţiunile Connect Mobile) va trebui sa te asiguri că profilul de date activ în meniul de setări al telefonului tău este cel corespunzător serviciului preferat (web’n’walk sau Cosmote Connect Mobile).

| Florica_Dan_1958 a răspuns:

Samsung cartela frog