| Creepygirl2002 a întrebat:

Buna mi-au aparut cateva cosuri rosii pe obrazul drept.Peste cateva zile trebuie sa imi vina menstruatia ca ma doare burta rau. Asta e cauza? si cum scap de ele? PLSSSSS

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Mananca mere, foarte multe mere, te asigur ca vei scapa.Insa, de obicei, dupa orice fel de tratemente ne asteptam la rezultate rapide.Gresim total.Trebuie sa avem multa rabdare.In plus nu este mare lucru, daca esti fata le ascunzi sub machiaj.

Zeamă de lămâie, aknesol, săpun dove şi cremă de gălbenele.

Te speli bine pe faţă cu săpun dove, zilnic. De 3-4 ori pe săptămână te dai cu zeamă de lămâie pe coşuri şi o laşi acolo vreo 2-3 ore. Apoi te speli numai cu apă. Te dai cu cremă de gălbenele. Peste alte 2-3 ore te speli iar cu apă şi dai cu aknesol. Soluţia asta o găseşti în farmacii la 10 lei. Te dai seara, înainte de culcare şi o laşi până a doua zi. Apoi repeţi procedeul.

| Fodorica_Teodora_2001 a răspuns:

Crema de galbenele ajuta foarte mult. Nu e de la menstruatie ci de la faptul ca esti adolescenta si impuritatile din corpul tau trebuie sa iasa