| Perversul69 a întrebat:

Am avut contact neprotejat cu prietena mea recent. Ea a zis ca trebuie sa ii inceapa zilele rosii, si nu e nici un risc. De atunci, ii intarzie menstruatia cu cateva zile. A zis ca de cateva luni tot i se schimba data la care vine menstruatia, si probabil sa fie la fel si acum. Insa eu ma tem sa nu fi ramas insarcinata. A mai spus ca o doare burta, ca si cand simte ca ar trebui sa vina. Voi ce credeti?????

3 răspunsuri:
| Marbella188 a răspuns:

Din timp ce i-a venit menstruatia, si a fost ca si cele de dinainte(culoare, miros, textura, nr de zile, cantitate), atunci nu are cum sa fie insarcinata!
Daca era sigura ca a fost in perioada infertila, atuci riscul ar fi infim. dar cel mai bine ar fi sa va protejati! prezervatiele nu sunt scumpe.dar un avort, da.
Grijaa!winking

| Perversul69 explică (pentru Marbella188):

Asta e problema. Menstruatia încă nu a venit. Doar o doare burta

| Marbella188 a răspuns (pentru Perversul69):

Cel mai bine e sa faca un test de sarcina si va afla sigur daca este sau nu insarcinata. Sa treaca 21 de zile de la contact happy