| PinkkRosee a întrebat:

Mie imi place de un baiat, care este in gasca elevilor,, populari" din clasa. Mie rusine sa-i spun ca-l plac, pentru ca s-ar putea sa spuna la toata clasa, si m-as face de ras.Cred ca si el ma place, doar ca, cand este in preajma celorlalti, parca nu as exista. Voi ce credeti ca ar trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze ce spun altii pentru ca nu stai tu cu altii, nu te ajuta altii cand iti este greu.Incearca sa te apropii de el sa incerci sa vorbesti mai mult cu el, sa faci glume cu el sa ii cauti privirea si daca iti raspunde la toate astea ii poti spune in gluma crezi ca ne-am potrivi daca spune da incearca sa ii spui ce simti, daca spune nu atunci ii spui ca a fost o gluma.Insa daca te place cu adevarat ar trebui sa vorbeasca cu tine si cand este in preajma celorlalti

3 răspunsuri:
| PinkkRosee explică:

Mersi mult pentru. raspunsuri.Lui,,ionela22'' i-am dat locul 1, iar celorlalte raspunsuri le-am notat ca fiind folositoare si inteligente.love struck

| ella113 a răspuns:

Pai poti sa te faci remarcata sau sa nu ii spui in fata ca il placi sa faci inasa fel sa creada ca il placi adica sa ii faci complimente sa te uiti la el etc. sper ca te -am ajutat

| deyu1998 a răspuns:

Poi.daca el nu prea da semne, comporta-te normal in prejama luiwinking. ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic. Lasa totul sa treaca de la sinewinking