| emma27 a întrebat:

mie mi-a venit prima oara ciclul anul trecut in iulie. apoi a continuat sa vina regulat pana in decembrie. din decembrie nu mi-a mai venit deloc pana in iulie anul acesta. si acum nu mi-a mai venit. trebuia sa vina acum 10 zile. oare ce am?

2 răspunsuri:
| Goe_6264 a răspuns:

Buna, din cate stiu ciclul nu mai vine daca ai intretinut rel sexuale cu un baiat si ...si-a dat drumul in tine(mai pe romaneste)!

| peaRls a răspuns:

Buna.nu trebuie sa te sperii.nu ai absolut nimic.sa zicem ca organismul tau a hotarat ca nu esti inca suficient de dezvoltata ca sa ai ciclu regulat. odata ce ti-a venit si s-a intrerupt, apoi iar ti-a venit inseamna doar un sg lucru:ca se regleaza. daca nu iti vine inca o perioada lung ade timp ar trebuie sa mai intrebi un specialist daca ai ceva.succes.