| eusunttheodorath a întrebat:

Daca ciclul mi-a venit pentru prima oara pe 16 iulie si a durat cam 10 zile si nu mi-a venit pana acum e ceva rau?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,draga mea, nu ai motive de neliniste.
La inceput asa se intampla.Ciclul este ceva nou pentru organismul tau si trebuie sa se obisnuiasca cu acest lucru.Pana sa se stabilizeze poate sa dureze de la 6 luni pana la 1 an,uneori chiar mai mult.
O sa mai dureze,deci,pana il vei vedea venind regulat,in fiecare luna.
Ai putea vorbi si cu mama ta,e femeie si te-ar putea linisti si lamuri mult mai bine, plus ca lucrul asta v-ar putea apropia chiar mai mult.
Oricum, bun venit in lumea celor mari!
Sa ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| inteligenta a răspuns:

Nu,nu este ceva rau este normal.Mie cand mi-a venit pentru prima oara a durat 10 zile si mi-a venit apoi peste 2 luni am intrebat un doctor si a zis ca este normal si sa nu ma speriu apropo funda please?

| lolytagirl a răspuns:

Nu.Nu te speria asa se intampla atunci cand iti vine menstra pentru prima oara.

| eusunttheodorath explică:

Am 13 ani si jumatate sunt nascuta pe 16 martie