| anonim_4396 a întrebat:

niste pareri depre prieteni prefacuti si cei care nu se prefac, adica falsi sau buni.

pro:

contra:

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti sincer cu toata lumea vei fi urat mereu, tu crezi calumea prefera sinceritatea? suntem ipocriti cu toti sta in natura umana sa fim ipocriti, falsi, mincinosi asa e natura umana, crezi ca eu sau tu suntem unicati? suntem la fel

| WaterDrop a răspuns:

Prefacuti:
- Pro = au de castigat
- Contra = sufera de toate bolile cu T: Tsida, Tcancer, Tsifilis

Cei sinceri:
- Pro = se respecta pe ei insisi
- Contra = sunt mai dificil de inteles

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia este ca o haina de blana.Haina din blana natuala(prietenia adevarata) este greu de achizitionat,uneori imposibil,greu de intretinut,dar placuta. Daca se deterioreaza numai putin,suferi enorm,este greu de reparat si te costa mult. Cealalta este o imitatie, un fake, o porti de nevoie, fara a suferi atunci cand se rupe.Te doare la basca, iti iei alt fake.
Pro-haina de nurca.

| RagnarokR a răspuns:

Prieteni prefăcuți. Pro. Poti si tu sa profiți după urma lor. Dacă nu ai ce sa profiți, poți oricând să le dai papucii ca oricum nu pierzi mare brânză dacă nu îi mai ai. Deci sunt buni de folosit și aruncat la coșul de gunoi.
Contra. Ca sunt falși.

Prieteni adevărați. Nu prea sunt dinastia.
Pro. Te poți baza pe ei.
Contra. Trebuie să îți pierzi timpul, uneori răbdarea ca să menții prietenia, sa le asculți și tu ofurile, să petreceți timp împreună chiar dacă tu ai fi vrut să îl petreci altfel, ca se mai întâmplă.

Dar tu cum răspunzi a întrebarea ta?