| anonim_4396 a întrebat:

Urasc oamenii prefacuti si falsi. Ce spune biblia despre chestia asta?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Isus a luptat contra ipocriziei.

| danay72 a răspuns:

Nici Dumnezeu nu e de acord cu asa ceva. Iar Isus i-a condamnat în mod direct. Matei 23:28

| RAY a răspuns:

Care dumnezeu sau iisus? dumnezeu e cateodata ipocrit si iisus la fel, iisus batea un maslin ca era uscat desi nu era timpul sa fie

| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu ma intereseaza ce zice Biblia dar un psiholog ar zice ca ai ceva probleme.
Teoria oglinzii.
Ne deranjeaza propriile defecte oglindite.
Practic ne-ai impartasit ca esti un prefacut si un fals.
Teoria oglinzii are cateva mii de ani, nu are sens sa o contrazici.Te-ai nascut prea de curand.

| Assassina a răspuns:

Uite niste articole care s-ar putea sa te intereseze:
http://intercer.net/......derne.html
http://wol.jw.org/en/wol/d/r34/lp-m/2006208? Sper ca te-am ajutat si apreciez ca tu te diferentiezi de aceti prefacuti, nu multi oameni pot sa fie asa, depbicei se lasa manipulati de cine nu trebuie.