| zacusca16 a întrebat:

M-am saturat de prieteni falsi si de tradarea lor sau folosit de mine parca as fi fost un nimic singurul prieten bun este muzica m-am saturat sa plang din cauza mincinosilor de cei care se cred cineva dar nu sunt sunt satula de cei prefacuti intr-un cuvant prieteni falsi

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Cand toti sunt prea departe/Langa mine-i muzica
Nici nu ai nevoie de cineva langa tine cand te regasesti printre versuri si beat-uri.Incearca sa nu te mai cosumi.Risipesti pretioase lacrimi pe gunoaie. O sa intalnesti multi oameni care ii ajuti si o sa iti dea cu sutul in fund cand te astepti mai putin.Nu conteaza de cate ori cazi ci de cat de repede te ridiciwinking

2 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fluturas de 12 ani,-daca nu ma insel cumva-nu mai plange pentru intamplari neplacute prin care ai trecut, fiindca tu nu ai descoperit inca prietenia adevarata si nici marile tradari.Iti doresc din toata inima nici sa nu le descoperi vreodata pe cele din urma; cel mai frumos lucru, pot spune chiar minunat, este ca ai descoperit farmecul muzicii.Inseamna ca esti un suflet sensibil si pur si tocmai acest lucru te face sa suferi pentru superficialitatea si indiferenta, voita sau nu, a celor pe care-i numesti prieteni. Te asigur ca acestea nu-s deccat lacrimi de copil sensibil; pana la urma sunt importante si ele fiindca au rolul de a te intari in fata vicisitudinilor vietii."Eterna boltii picurare/In loc s-o surpe, o sustine."ne spune Poetul, asa incat fii fericita in tovarasia muzicii, ea nu te va trada niciodata.Si,eventual,ia-ti alaturi si o carte. Una de poezii ar fi cea mai potrivita pentru un suflet ca al tau.Numai bine!

| chocolate27 a răspuns:

Incearca sa treci peste asta, dezamagiri de tot felul vei mai avea pe parcursul vietii, din partea prietenilor sau nu.Atata timp cat vei crede ca prieteni nu exista(insa nu contest existenta lor in trecutul, dar trecutul ala indepartat), ci doar amici si cunostinte, iti va merge bine, crede-ma. Ti-o spun din proprie experienta.Singurele persoane in care am incredere si imi sunt cu adevarat prieteni:mama si iubitul.Probabil vei ajunge si tu candva la concluzia mea.Succes!