| cicilica a întrebat:

Buna!
Nu de curand, am cunoscut un baiat din America [ este roman si vine la bunicii lui aici]. Este un gentleman. Cand mi-a fost frig mi-a dat hanoracul lui, se ridica de pe banca sa se aseze o fata sau lasa fetele inaintea lui sa bea apa de la ciusmea si nu se comporta urat cu nimeni, dar mai ales nu injura. Danseaza tango si face basket. La inceput nici nu ne bagam in seama, dar acum ne-am apropiat. Acum ma cheama afara mereu, ma baga in seama si ma ia de gat. Dar, mi-am dat seama ca il plac, si nu realizam. Astazi, se juca cu buclele din parul meu, ma lua in brate, m-a luat de mana sa se incalzeasca [ mai era o fata cu mine, foarte buna prietena cu el, si mainile ei erau mai calde decat ale mele], ne luam de nas, ne uitam luuung unul la altul si azi mi-a zis ca am ochi frumosi. Stiu ca acum o satamana prietena lui buna mi-a zis ca am o faţă de catelus [avem noi o gluma] dar el a zis repede "Nu-i adevarat! Are o faţă... *o pauza luunga* draguta!". Ma ia si in spate si in brate [pe sus]. Ma conduce mereu pana mai departe si azi cand sa plec el statea asa de parca astepta ceva. Si l-am intrebat " Vrei o imbratisare?" si el "Sigur!" [eu imbratisez pe oricine cand pleaca mai devreme, adica toti facem asa; suntem foarte apropiati ca prieteni si sper ca nu va ganditi ca ma imbratisez cu toti]. Mi-a spus prietena lui buna [o notam A] ca anul asta Geroge [ nume fictiv] a intrebat-o daca vrea sa fie cu el si A a zis nu. Acum George nu prea o mai baga in seama. Nu stiu ce sa fac. El va pleca in America si n-o sa-l mai vad un an si pe mine deja ma depaseste. In plus sunt foarte geloasa si George este mai mare ca mine cu 2 ani. Dar se poarta foarte frumos si asta m-a atras la el.
intrebari:
Sa renunt la el?
Sa-l uit?
Ce sa fac un an? Ma va uita in acest timp?
Am vreo sansa la el sau sper fara nici un rezultat?

1 răspuns:
| ufo a răspuns:

Eu zic ca merita sa incerci sa tii legatura cu el, iti vei da seama mai repede de un an daca te va uita. restul depinde de tine ce iti spune inima, tu stii ce hotarare ai de luat. bafta pup