| cezyy2001 a întrebat:

Hei TPU il plac pe un baiat din cartier care nu ma prea baga in seama. E cu 2 ani mai mare decat mine si am ratatmulte sanse. De exemplu :eu stateam pe banca si a venit el cu inca un prieten de al lui si i-a zis,, ba, vrei sa vezi cum o fac pe Alexandra sa plece de pe banca?,, si el m-a luat in brate si eu am fugit sau cand mie imi era frig el m-a intrebat daca vreau sa ma incalzeasca el si eu am zis nu

3 răspunsuri:
| blackangel95 a răspuns:

Intreba-l si tu mai des de vorba, nu mai fi timida incearca sa te apropii cat mai mult de el dai de inteles ca il placi sau vb cu el pe mess, la telefon sau pe facebook daca nu poti sa vb cu el fata in fata.

| Anailyn a răspuns:

Buna Alexandra. Ai actionat asa datorita emotiilor, si eu pateam la fel, si dupa aceea regretam. La comportamentul sau, am 3 idei despre acest baiat: 1se considera prea mare pentru tine, 2 este fitos si 3. poate si el te place si nu stie cum sa-ti arate. acum tu il cunosti mai bine si sti ce fel de persoana este, dar lasa rusinea si fi mai tupeista (dar nu exagerat). Incearca sa vorbesti cu el si sa stai langa el de fiecare data cand ai ocazia. Aratai ce persoana draguta esti si incearca sa te faci placuta. Dar nu te lasa si lupta pentru el. Multa bafta si sper sa fiti impreunalove struck ceau!

| Liora a răspuns:

laughing destul de naspa ca ai ratat sansele astea. ai facut`o pentru ca iti era rusine. dupa mine. nu ai mai mult de vreo 13-14 ani. in fine. multe fete au facut greselile tale si multe fete le vor mai repeta. Deci Stai linistita nu esti Singura!winking chiar si eu am trecut prin asta. oricum. revenind la problema Ta. pai draga. tu l`ai facut sa creada ca tu nu il placi. de fapt el te place. dar si el ca si alt baiat are un orgoliu imens. si daca el a incercat de 2 ori cu tine si tu l`ai refuzat. pai draga el la tine slabe sanse sa revina. acum sfatul meu : abordeaza`l Tuh! de ex. imbaca`te intr-o zi sexy. dar nu vulgar. sau poti sa te imbraci stilul lui. tu nu ai mentionat ce stil are dar daca ar un stil anume cel mai ok ar fi sa ai o tinuta in stilul lui. si baga`te in seama. de ex. il intrebi ce face. bati apropouri mai `hot`. il faci in mod indirect sa isi dea seama ca tie iti place de el... poti f ben. sa ai un pic de tupeu si sa zici ceva in genul. : da` pe mine cand ma scoti la un suc. ( si sa razi usor )... Dupa mine e cea mai ushoara modalitate si e si are si rezultate!winking Succes si sa`mi trimiti un mesaj sa vad daca ti-a iesit fazawinking!