| Dianaa123345 a întrebat:

Buna,nu mai alaptez de 2 luni dar inca am lapte cum pot sa raman gravida? am tot încercat sa raman dar cred ca nu pot din cauza laptelui

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba alaptatul cu gravidia, sunt total separate.
Eu zic sa termini cu intarcatul copilasului, apoi sa-i dai timp cporpului sa se regenereze si revigoreze, ca sa ramai din nou gravida, pentru ca urmatorul prun nu are ce sa mai ia din corpul tau daca este epuizat deja de alaptat si pruncul anterior.
Nu inteleg totusi, ce-i atata graba sa faci copii pe banda rulanta?

| lpavel a răspuns:

Nu are treaba alaptatul cu sarcina! Cauzele sunt altele...

| vasileparnaie a răspuns:

Eu zic sa te apuci sa mulgi vaca