| Malvinutzza a întrebat:

Am născut acum 3 luni prin cezariana după 6 săptămâni mi-a venit primul ciclu iar acum mi-a întârziat o săptămână menționez ca folosesc prezervativ ca contracepție și nu cred ca as putea fi gravida iar o fi de la alaptat pana acum nu prea am alaptat ca nu vroia bebe însă ne am învățat unul cu altul și l alaptez zilnic.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul dupa nastere poate fi dereglat, venind cand doreste el.
Foloseste mai departe prezervative, la absolut toate partidele sexuale si nu vei avea probleme cu o alta sarcina. Cel putin pana se regleaza ciclul.

3 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca cumva esti totusi gravida te incurajez sa nu faci avort.Mama unei prietene a nascut prin cezariana 6 copii

| Cybele a răspuns:

Ai făcut un test de sarcină ca să fii sigura? Dacă nu, ar trebui să faci.
Ciclul după sarcină poate fi neregulat, iar alaptatul poate opri ciclul.

| Malvinutzza explică (pentru Cybele):

Nu am făcut mai aștept puțin pentru confirmare corecta pentru ca dacă este prea mica sarcina nu iese la test eu cu bebe mi-a întârziat o luna am făcut 3 teste la interval de 2 saptamani și au ieșit negative pentru ca era sarcina prea mica .....doamne ajuta sa nu fiu sa nu apară complicații în cazul cezariene...Mulțumesc