| croissant a întrebat:

Buna kiss nu mi se va incheia media daca sunt scutita la sport? mersi funda

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

La sport nu o sa ti se incheie si la media generala o sa ai cu o materie in minus.happy

5 răspunsuri:
| croissant explică:

PENTRU alinus ti-am dat votwinking

| alinus10 a răspuns:

Daca ai scutire totala nu iti va pune note si nu iti va incheia media, dar nu cred ca este asta o problema.Pe tine nu te afecteaza cu nimic. Daca ai scutire partiala vei primii numai note de 10 si ti se va incheia media 10. Daca ai scutire totala nu ai voie sa faci sport si trebuie sa stai pe banca toate orele. Daca ai scutire partiala trebuie sa faci sport (ce poti). ATENTIE! Chiar daca ai scutire trebuie sa te prezinti la ore.In caz contrar poti primii absente motivabile sau nemotivabile.

| alinus10 a răspuns:

Eu am avut si scutire partiala si totala.Nu iti face griji pentru ca nu ai de ce. Daca pe adeverinta medicala scrie doar scutire poti sa-ti alegi tu daca vrei sa faci sau nu sportul, asta insemnand ca iti poti alege daca vrei scutire totala sau partiala, fara a modifica nimic. Spune-i profesorului cand ii duci scutirea ca este totala/partiala.Am fost pusa si in aceasta situatie, nestiind ce sa fac, dar totul s-a rezolvat.

| Raluka98 a răspuns:

Nu-ti incheie media si atunci o sa ai media generala mai mica

| jucaria a răspuns:

Ti se va inchea dar nu faci tot anul? oricum daca aduci scutire se va incheia se ia cu media de anul trecut si iti incheie media o sa-ti dea din burta note crede-ma