| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa imi iau scutire medicala la sport decat pentru un semestru, chiar daca pe primul am facut orele de sport si am media incheiata? Si inca o intrebare: pot sa fiu scutita de ora de sport daca am miopie si dioptrii destul de mari (-3)? Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Coccco a răspuns:

Da pooti sa iti iei scutire linistita. Nu sunt sigura de asta, dar daca tot nu vrei sa faci sport si te intelegi bine cu doctorul de familie, spune-i sa iti faca o trimitere la medicul sportiv si sa iti scrie pe scutire o boala care nu se vede. de ex: suflu sistoric.winking