| Flavius123122131 a întrebat:

Daca am 2 ore pe saptamana de sport imi poate incheia media, am doar 2 note

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate incheia, conform Regulamentului-cadru, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"(4)Numărul de calificative/note acordate semestrial fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la lucrarea scrisă semestrială (teză), trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de calificative/note este de două."

| AFR81 a răspuns:

Da, o sa ti se incheie media.