| Larisa18 a întrebat:

Nu stie nimeni cam ce ar putea cadea acum la bacalaureat la romana la subiectul al III-lea? Nuvela, basm, comedie, drama, roman? Sau iar poezie?

3 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim ce va pica anul acesta. Dar, pot sa iti dau un sfat, invata din fiecare cate ceva sa nu fi surpinsa. Acum am dat si eu bacul si pot sa iti spun ca nu m-am asteptat la poezie si mi-a luat o ora sa imi revin. Eu m-am bazat pe romane, nuvele si basm...tu, bazeaza-te pe toate! Mult succes:*

| Elvina a răspuns:

Orice se poate da. Tu invata ca sa fii pregatit. Bafta!

| einenebun23 a răspuns:

Axeaza pe poezia moderna (Cuvant - Tudor Arghezi)