| adelina899 a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu mine sunt foarte nepasatoare de la un timp. Nu ma mai afecteaza nimic din ce se intampla in jurul meu si imi vine sa plang destul de des. Cu parintii nu prea vb pentru ca mama are alte pareri despre viata decat mine si atunci cand incep si eu sa vb imi spune ca nu gandesc bine ca eu sunt inversa la tot ce zice ea:-J si uneori satula de aceeasi cuvinte tac, iar atunci cand o fac iar nu e bine si asa nenumaratele certuri chatterbox. Stiu ca uneori o ranesc, vad in reactiile ei si ma doare de tata nu mai zic :-J cu el s-a dus de mult acea relatie parinteasca care inainte era perfecta straight face il iubeam mai ceva decat pe mama... ma rog poate e din cauza adolescentei... Vreau si eu niste pareri sfaturi dau funda sunt disperata nu stiu ce sa fac m`am saturat uneori imi doresc sa se termine tot sa pun punct straight face sa mor.

Răspuns Câştigător
| ionut1134 a răspuns:

Te duci degeaba la psiholog la mine nu a mers nu iti poate face nimic psihologul nu iti citeste gandurile sa stie ce gandesti si multi nu spun psihologului adevarul pentru ca pe urma psihologul le spune parintilor(in cazul meu) dar daca vrei te pote duce dar nu garantez un succes si aceste sintome sunt cauzate de un anumit lucru (te-ai certat cu prietenul, te-ai certat cu un prieten/a etc...) un eveniment neplacut a avut loc in viata ta si tea determinat sa devi asa dar nu esti singura care sufera de asta sunt ff multi adolescenti ca tine

3 răspunsuri:
| MissDyDee a răspuns:

Vai vai ganduri asa sinistre ai? ...nu e biiineee... daca zici ca nu poti discuta cu ai tai incearca la un psiholog'. sper ca stii diferenta dintre psihiatru' si psiholog da? ..si nu stiu oricum ar trebui sa discuti cu mama ta si sa ii spui ca uneori tot ce ai nevoie e sa te asculte nu sa-ti spuna ca nu gandesti ca si ea.e evident ca nu ai cum sa gandesti ca si ea.ea e trecuta prin viata are o varsta stie mai multe-zicem noi-tu esti la varsta adolescentei inca nu ai invatat nimic si trebuie sa o faci dar tu singura nu sa te invete mama ta.deci cam asta e sfatul meu in marehappy

| ionut1134 a răspuns:

Si eu am cam aceleasi sintome dar la mine este ceva obisnuit (asa sunt de mic)
si...si eu imi doresc sa mor dar cand imi doresc asta o fac din cauza nervilor (nu intodeauna) dar fiecare trece printr-o perioada grea in viata poate va trece poate nu va trece nu avem de unde sti... nu cred ca este ceva iesit din comun o sa iti treaca cand incepi sa te maturizezi nu iti mai face griji nu este nimic grav

| DoiNitZaღ a răspuns:

Cit de bine te inteleg ((practic cu vreo 2 luni in urma am fost in aceeasi situatie ca tine.stii incearca sa discuti cu parinti deschis spune-le tot ce ai pe suflet crede-ma ajuta.esi cu prietenii, distreaza-te, pertrece timpul cit mai frumos ai o viata nu 100 si inca incearca totusi sa-ti intelegi parintii spune-le mai des cit de tare ii iubesti nimic nu e vesnic((