| CriStiNa_2000 a întrebat:

nu vreau sa va plictisesc cu povestea mea. dar as dori si eu ajutorul dvs.pentru o problema de adolescenti.tongue sa incep: anul trecut mi-a venit in clasa un nou coleg. el a vrut sa fie impreuna cu mine dinainte. dar nu aveam nicio atractie fata de el. dar acum de cateva saptamana sunt moarta dupa el. dar el este indragostit de cea mai buna prietena a mea, cu care sta toate pauzele.se iau in brate.si mie nu`mi cade deloc bine. va dati seama! si faza e ca prietena mea are un iubit de 1 an.si tot se giugiuleste cu el. si in plus, baiatul din clasa sia tatuat acum 2 zile numele ei.sigh se suna mereu...sad! va rog frumos sa`mi spuneti si mie ce sa fac. sa ma observe si pe mine.sad si arat f bine pentru clasa a 8ahappy black.demoon addtongue sa va dau poze :*

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i lui ca ai inceput sa simti ceva pentru el ca il placi enorm, si poate si el mai are vreun sentiment pentru tine, merita sa incerci macarwinking bafta:* apropo eu ti-am bagat id-ul ca sa nu te miri cinelaughinglaughing

| HBK a răspuns:

Sincer mai bine il lasi sa simta pentru tine ceea ce doreste.Nu poti sa ii impui un anumit sentiment daca el te place asa... Poate asa crede el ca este mai bine.Probabil ii este teama sa nu piarda ceea ce aveti deja.Sau poate nu esti genul lui. Tu, ca amica, ii poti fi mereu aproape, pe cand daca i-ai fii iubita, lucrurile s-ar schimba putin.Rabdarea ar fi ceva necesar.Trebuie sa fii insa pregatita si pentru situatia in care nu e interesat de tine si sa nu o privesti ca pe un esec. Gandeste-te ca mai sunt o gramada de alti baieti interesanti si care pot sa iti raspunda nevoilor si sentimentelor tale. Nu are sens sa petreci timp pretios privindu-l pe el si sa nu dai sansa altora care poate sunt si mai interesanti decat el. Dar daca este ceva atat de greu de suportat si crezi ca esti gata sa renunti la orice pentru a lamuri aceasta situatie, spune-i ceea ce te macina, si afla-i reactia.Succes.

| Rio4cwalk a răspuns:

Pai nu prea ai ce face oricum baietii / fetele sunt ca si autobuzele pleaca si vin...

| coco_6884 a răspuns:

Taieti venelelaughing