| anonim_4396 a întrebat:

Neata! Am o problema.straight face Deci prietena mea cea mai buna este indragostita de un coleg de al ei.coleg de clasa. Dar el nu o iubeste, nu o place. ii este simpatica, doar atata. El insa este indragostit de mine puppy dog eyes si eu il placsad dar prietena mea.straight face ea stie ca el este indragostit de mine, dar nu i-am zis ca si eu il plac.
Ea are probleme din cauza tigarilor, a vrut sa se omoarestraight face si daca ma bag cu baiatul asta. o voi pierde! Nu stiu ce sa fac `angry Daca ma bag cu el, se omoara.doamne ferestestraight face se supara pe mine. Un sfat. cevapuppy dog eyes?

Răspuns Câştigător
| fl0ryn22 a răspuns:

Chestia asta cu riscatul prieteniei pentru o rel este amuzanta, daca este cu adevarat prietena cu tine o sa inteleaga...si gandeste-te putin ca nu cumva peste ceva timp sa regreti ca nu ai incercat sa fii cu persoana respectiva, poate ca este jumatatea ta, nu se stie niciodata

11 răspunsuri:
| SingleStarOnTheSky a răspuns:

Buna! Doar tu poti sa faci alegerea corecta, insa nu uita si de baiat. Daca lui ii place de tine nu o sa renunte chiar foarte usor.Si daca renunti la el pentru prietena ta,gandeste-te ce o sa facaa el. Trebuie sa fii si tu fericita, dar nu cred ca ai vrea sa traiesti cu gandul ca" daca as fi spus NU, poate am fi fost inca prietene"(in cazul in care ea se va"indeparta". Incearca sa "imbini"cele doua parti.Sa fi tu cu baiatul si prietena ta sa nu fie suparata.Sa nu vrea sa se rabune.Parerea meabig grin.Multa bafta in continuare!kiss
P.S.:daca sunteti cu adevarat prietene ar trebui sa ii spui si ea sa te inteleagahappy.

| ochiverzi91 a răspuns:

Lasand la o parte ca a vrut sa se omoare, daca este cea mai buna prietena a ta ar trebui s-o lasi balta cu tipul.te vei indragosti tu de altii, ai grija de prietena ta

| fl0ryn22 a răspuns:

Pff, in primul rand ofera-i ei ajutor, zii sa mearga la un specialist sa isi rezolve problemele dupa care incearca sa vb cu ea sa ii explici cum sta situatia, spune-i ca il placi pe tip... sper ca ti-am fost de ajutor

| Amelya02 a răspuns:

Tu stai linistita ca ea nu o sa se omoare, si din cate se vede ea nu iti este prietena din moment ce te santajeaza cu asta. Daca tie iti place de acel baiat si lui de tine,ar trebui sa incerci ceva,altfel te vei intreba tot timpul : ce-ar fi fost daca. si te vei simtii vinovata. Daca ea iti este prietena, ar intelege asta, si nu ar fi egoista. Mult succes.

| forever4you a răspuns (pentru Amelya02):

Multumesc!love struck Dar ea nu ma santajeaza.ba chiar imi spune ca nu are nici-o problema cu asta, dar am fost in locul ei.si stiu cum este puppy dog eyes chiar daca zice asa.ea tot se va indeparta de mine! Si eu nici`odata nu risc prietenia pentru o relatie.

| Amelya02 a răspuns (pentru forever4you):

Wow! Sa stii ca nu multe gandesc ca tine,esti printre putinele persoane care sunt atat de devotate prietenilor. Totusi, ar trebui sa te gandesti si la tine,nu numai la ea,mai ales daca a spus ca nu are nici o problema cu asta...iar daca se va indeparta de tine, intelege-o, daca nu te-a pus in postura de a alege dintre el si ea, poate chiar n-o sa se indeparteze de tine :*

| fl0ryn22 a răspuns (pentru forever4you):

Chestia asta cu riscatul prieteniei pentru o rel este amuzanta, daca este cu adevarat prietena cu tine o sa inteleaga...si gandeste-te putin ca nu cumva peste ceva timp sa regreti ca nu ai incercat sa fii cu persoana respectiva, poate ca este jumatatea ta, nu se stie niciodata

| yoonny a răspuns:

Daca chiar este cea mai buna prietena a ta nu are de ce sa reactioneze cum ai spus tu...ei spun sa fi impreuna q acel baiat si ta daca nu mai vorbeste q tine inseama k nu este sau a fost prietena ta big grin...pararea mea

| gogonica a răspuns:

Draga mea eu nu cred ca o sa se omoare am patit si eu asa...prietena mea cea mai buna si eu il placeam p acelasi baiat si pana la urma m-am combinat eu cu el si ea normal ca nu i-a picat bine dar nici in cazul asta ca sa se sinucida si stai ca nu inteleg problema cu tigarile? Adica ea fumeaza? si ce legatura are asta? apoi eu am 18 ani si fumez de 4 ani si nu ma afecteaza cu nimic...deci scumpa mea incearca sa ii explici ce simti pentru acel baiat sunt sigura ca te va intelege happy Succes:* funda?puppy dog eyes

| Sanela a răspuns:

Baieti sunt multi pe lumea asta! toti sunt niste magari! si dragostea asta e trecatoare!, nu te grabi nicaieri!

| ZuZuZa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti dau seama cine e mai important pentru tine: baiatul sau prietena ta cea mai buna. Baieti mai sunt cu gramada, si pana la urma te vor face sa suferi. Dar daca tu crezi ca acel baiat merita, eu zic ca ar trebui sa fii sincera cu prietena ta, si sa-i spui sa vezi ce parere are. Pana la urma este prietena ta cea mai bunahappy... Succes!

| ChuckyEla a răspuns:

Sincer cred ca daca chiar ti la ea ca prietena nu te incurci cu baiatul... Exista multi baieti pe lumea asta. insa prieteni adevarati putinilove struck...