| igrec005 a întrebat:

O intrebare pentru fanii fotbalului. Cum aranjez urmatoarele cuvinte ca sa iasa un meci de fotbal. Cuvintele sunt: pierde-a marca-captura- a primi- a arunca mingea- a trimite in poarta- a executa un driblu- a lovi. Eu una sunt bata la fotbal. Dau super-funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema la franceza.si eu am avut-o si ti-o spun corect ca pe mine m-a corectat profahappy
attraper-recevoir-executer un dribble-frapper-lancer le ballon-envoyer dans le filet-marquer

1 răspuns:
| eu_2871 a răspuns:

Echipa locala a pierdut meciul din etapa a v-a din liga a 2-a cu scor 1-2.Singurul gol al nostru a fost marcat in minutul 78 de Radu.Echipa adversa a jucat foarte bine : au trimis mingea in poarta de 2 ori dar asta nu a fost tot. Jucatorul Matei de la oaspeti pare un jucator foarte tehnic deoarece face multe driblinguri.Echipa noastra pare ca nu a avut nici o tactica toate mingiile find aruncate pe varfuri. Oaspetii au avut o posesie mult superioara ei capturand o buna parte a meciului mingea.
Adversarii au lovit de 2 ori pe contraatac iar golurile primate au venit in minutele 15 si 63.