| anonim_4396 a întrebat:

Ofer funditaaa.Eu cum am fost bolnava iau medicamente (paracetamol,brufen,. ceroxim, decasept) Decasept este antibiotic nu? Daca maine nu iau decasept si daca beau un pet de bere pot pati ceva?

2 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Ceroxim este antibiotic; decasept nu.

Daca intrerupi tratamentul cu antibiotic, raceala ( bronsita sau ce ai tu ) poate recidiva.
Daca asociezi antibioticul cu alcoolul poti avea diverse reactii adverse; exclus!
Daca ti-e pofta de bere, ia-ti bere fara alcool.

| Darkela a răspuns:

Da,s-ar putea.Dar totusi, nu mai bine iti iei pestilutele frumos pana iti trece totul si dupa aia te rasfeti cu o bere rece ca la mama acasa? O sa fie mult, mult mai gustoasa cand o sa iti spui ca ai reusit sa astepti si primesti ce vrei pe merit.

P.S- gandeste-te ca berea o sa fie acolo si dupa ce te vindeci!