| teiuby0 a întrebat:

BRUFEN 400MG este antibiotic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! uite lista antibioticilor cu litera B si nu l-am gasit ca fiind antibiotic.
http://www.paginafarmacistilor.ro/medicamente/prospecte-B/
DAR ACEST MEDICAMET TI-A FOST RECOMANDAT?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este antibiotic. Contine ibuprofen si este doar un antiinflamator.

| Ekcstsy a răspuns:

Denumire BRUFEN 400 mg
Descriere
Denumire comuna internationala IBUPROFENUM
Actiune terapeutica ANTIINFLAMATOARE SI ANTIREUMATICE NESTEROIDIENE DERIVATI DE ACID PROPIONIC
Prescriptie P-6L - Medicamente si produse medicamentoase care se elibereaza in farmacii pe baza de prescriptie medicala valabila 6 luni
Forma farmaceutica Comprimate filmate
Concentratia 400mg
Ambalaj Cutie cu blist. Al/PVC x 20 compr. film.
Valabilitate ambalaj 2 ani
Cod ATC M01AE01
Firma - Tara producatoare ABBOTT GMBH & CO. KG - GERMANIA
Autorizatie de punere pe piata ABBOTT SCANDINAVIA AB - SUEDIA
NU este