| Elena1994 a întrebat:

Pai am de organizat un concurs Miss primavara sau ceva de genul(inca nu stiu:d)Am si eu nevoie de cateva probe pentru concurs(dar sa fie mai diferite mai speciale mai iesite din comun). aveti idei?batting eyelashes ^_^Fundaaaa!

Răspuns Câştigător
| Nicole a răspuns:

Bună.
-Să alcătuiască cate o poezie dedicată anotimpului mult așteptat.
-Poți să îi ei la o încercare și să îi întrebi de unde a apărut mărțișorul (legenda).
-Să confecționeze manual cate un mărțișor (înainte de asta le dai ață și forfecuțe) lasă-i să improvizeze.
Uite îți ofer un link unde este arătat cum se confecționează manual un tip de mărțișor.
http://www.youtube.com/watch?v=cOUEpGxFr1U

Bafta multa si numai bine.
Pa, pa.

1 răspuns:
| lexxa_3102 a răspuns:

Buna.
Eu am fost la balul bobocilor anul acesta( unde am si castigat)(scuze ce modesta sunt ) laughing) in fine,ai putea sa ai urmatoarele probe : tinute de zi, tinuta de seara, tinuta sport, tinuta de club, un personaj din desene animate, sa imite o vedeta ( si la vestimentatie si la melodie), o tinuta de cabaret,. Si la probe ai putea sa mai adaugi o probo supriza unde sa ai urmatoarele chestii( sa ia un obiect sa ii faca "reclama".sa zic ce se poate face cu acel obiect [ la mine la bal a fost asta si una din concurente a luat legata la ochi un pai roz, dupa ce au dezlegat-o a zis juriului : cumparati-l ca este roz iar mie imi place rozul, crede-ma ca sala a inceput sa rada in hohote], sau poti sa le pui niste intrebari capcana la care sa raspunda, sau sa le pui sa cande o melodie si sa dansezepe ea ) zi-mi unde s-ar putea sa aiba loc miss-ul si mai vin cu idei
succes pup