| sweetdeea a întrebat:

Pai cum sa incep ma pregatesc de primul meu sarut si apropo imi e foarte frica.Ideea e ca eu am aparat dentar si nici nu stiu ce sa fac ca nu imi pot da aparatul dentar jos mereu.Baietii saruta fete cu aparat dentar. Mi se pare foarte penibil pentru mine crying Am aparat care se poate da jos nu din acela fix! sad si are pe cerul gurii ceva de plastic sad

7 răspunsuri:
| Helvete a răspuns:

straight face Dar ala fix nu are nimic de plastic pe cerul gurii, ala mobil are! Esti sigura ca e fix? Oricum, nu te saruta pe dinti laughing. Asa ca stai linistita.

| clauss a răspuns:

Deea nu vreau sa te dezamagesc, dar nu cred ca te va saruta, cel putin nu cu limba, da l jos draga daca poti pentru o seara, sunt mai realist de aceea iti spun, nu vreau sa ti dau iluzii si sa pleci nesarutata de la intalnire

| Pau a răspuns:

Ohh haide!
Va fi bine.si in legatura cu aparatul, nu iti fa probleme, daca chiar vrea sa te sarute te saruta cu tot cu aparatwinking
Daca nu sti ce sa faci.lasate pur si simplu purtata de val, asa totul o sa fie ok
sau daca vrei, poti pur si simplu sa ii spui baiatului ca este primul tau sarut, ca nu prea sti cum se face si ii spui sa te invete, va fi mai...romanticbig grin

| Derye a răspuns:

Iti dau un sfat: baietii te vor pe tine, nu tu pe ei. Sarutul se ofera, nu se cere. Tu il saruti pe el, daca el te respinge, el a pierdut, nu tu.

| Bebelushaaː a răspuns:

Stai linistita ca sunt baieti care saruta si fetele cu aparat, daca ai aparat nu inseamna ca ai un handicap. nu iti mai face atatea probleme. Daca poti sa ti`l dai jos, da`l si sarutal fara aparatwinking
Bafta la cati mai multi pupici :*

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Te inteleg ca te gandesti ca el va pune limba pe aparatul tau, nu? Nu-ti face griji. Va puteti saruta mai... lin... Adica sa va atingeti mai mult doar buzele. Stai linistita ca o fata cu aparat are prieten de cativa ani.winking Si nu-l da jos niciodata! tongue Pup.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Sa stii ca iti voi vorbi din propria experienta, si eu am aparat dentar dar al meu e fix.
In primul rand, primul sarut, cred eu, ca o sa fie de neuitat asa ca decat sa faci vreo gafa in timpul acestuia mai bine te lasi purtata de vant si cand te simti pregatita pentru asta atunci fa-o.
In legatura cu aparatul dentar... eu port aparatul de 1 an si 4 luni. In decursul acestui timp am fost impreuna cu mai multi baieti. Pe toti i-am intrebat ce ii atrage la mine si majoritatea au spus ca felul cum sarut, deci in ceea ce priveste "penibilul" nu ai de ce sa iti faci griji! Daca baiatul te iubeste cu adevarat va accepta sa te sarute cu aparatul dentar si nu ar avea nicio problema! Sper ca ti-am fost de folos! Fundita?