| Silver1 a întrebat:

Parintii mei sunt divortati iar mama s-a recasatorit cu un barbat. Actualul ei sot la inceput se comporta foarte bine si dragut cu mine dar acum se comporta foarte urat. Luna trecuta a zis o injuratura de fata cu mine iar eu I-am atras atentia (I-am spus sa nu mai injure de fata cu mine intr-un mod civilizat) iar el mi-a zis ca n-am nici un drept sa-i spun ce sa faca. M-am dus in camera mea iar sotul mamei dupa ceva timp a venit la mine( atunci stateam pe telefon) si a inceput sa tipe la mine dar nu mai stiu din ce motiv deoarece a trecut ceva vreme de la intamplarea aceasta si a dat si in mine. Atunci furia mea a iesit la suprafata adica ce naiba...cum indrazneste sa dea in mine? Mama se uita la noi fara sa faca nimic, fara sa-i spuna nimic. Am fugit la baie si am aruncat toate lucrurile lui pe geam(din baie bineinteles). M-am saturat de acest om! M-am saturat pana peste cap! Jur! Sunt in a opta si vreau sa invat dar din cauza lui nu pot. Nu stiu ce sa fac. Dati-mi un sfat, ceva...va rog!

3 răspunsuri:
| BazikR1 a răspuns:

Pai asta este doar un sfatce ar fi ca macar o perioada sa stai cu tatal tau bineinteles asta daca nu sta departe de scoala ta sau ce ar fi sa faci revelionul cu el? Poate o sa se mai calmeze spiritele.In orice caz sunt de acord cu tine nu are niciun drept sa te loveasca...

| Grinch1 a răspuns:

Ce sa zic....ar trebui mama ta sa ia o masura, muta-te cu tatal tau.

| leyaa a răspuns:

Mama ta ar trebui sa ia atitudine. Incearca sa vorbesti cu ea intre patru ochi si sa iti spui of-ul si poate o sa se schimbe ceva.dar daca nu.du-te la tatal tau macar o vreme si daca se inrautateste situatia eu as merge sincer si la politie, chiar nu are niciun drept asupra ta!