| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a întrebat:

parintii mei sunt foarte stresanti, mereu ma bat la cap cu invatatul.
De la o vreme(de cand au aflat ca am prieten) nu mai au incredere in mine.Cred ca ma gandesc numai la el si abandonez scoala, desi nu e asa.Mentionez ca atunci cand au aflat nu au avut neek impotriva, ba s`au bucurat pentru ii cunosc p parintii baiatului si se inteleg super-bine cu ei, am facut si revelionul impreuna
Help, da`ti`mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

Toti parinty te bat la cap cu scoala dar lasa-i asa

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Te bat la cap pentru ca iti vor binele chiar daca tu nu iti dai seama acum. Ei au trait alte vremuri, nu le poti cere sa isi schimbe mentalitatea cu privire la relatia dintre tine si prietenul tau. Ce poti face este sa le spui ca te poti descurca bine cu ambele lucruri:si cu dragostea si cu scoala.De si sa le spui si sa le dovedestiwinking

| Bacemi a răspuns:

Incearca sa excelezi la scoala si sa ii asculti pentru a le demonstra ca aceasta relatie nu dauneaza cu nimic, ba chiar ajuta.

| Elena1234456 a răspuns:

Pai cred ca ei cauta diferite scuze.Ar fi bine sa ai o discutie cu ei, toate problemele au o rezolvare.

mira
| mira a răspuns:

Cred ca tu ii stresezi pe parinti, dar vad ca ei nu se plang peTPU, nu dau din casa.

| hamsterx a răspuns:

Lasa timpul sa treaca. tu tine`te si de scoala, dar intalneste`te si cu prietenul tau cum faceai si pana acum.sigur vei putea sa le faci pe amandoua de`o data.asta e cheia, le vei demonstra alor tai ca desi esti cu el poti sa te ocupi si de scoala.astfel le vei da incredere in tine. bafta :*

| dia_2587 a răspuns:

Ma scuzi, dar parinti tai cred ca sunt cam creepy. Incearca sa-i faci sa capete incredere in tine si te vor lasa mai usor.

| sabela a răspuns:

Nu le da motive. Invata mai mult si demonstreaza-le ca poti face aceasta chiar daca ai prieten. Notele ce spun? Poate nu degeaba sunt stresati!

| ?! a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci o "sedinta de familie". Explica-le ca poti sa iei note de 10 si 9 si cu un iubit. Ajuta-i la treburi, adu-le note mari si putin cate putin isi vor recapata increderea in tine :p. Bafta :*.