| Ţurcan_Alinna_1918 a întrebat:

pe data de 3 iulie a inceput prima mea menstruatie, totul decurge ok. Doar vreau sa aflu cat timp inca voi avea ciclu neregulat?
Se spune ca el devine regulat intr-un an, doi. dar e posibil sa devie regulat intr-o perioada mai scurta? De ex; cateva luni? E posibil?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intreaba pe mama ta pentru ca noi nu putem stii. mama ta este singura persoana care iti poate raspunde clar si sigur la intrebarea asta, pentru ca tu o mostenesti pe ea!
In general un ciclu regulat, vine regulat toata viata, iar un ciclu neregulat, ramane neregulat toata viata.

| MiruD a răspuns:

Nu. Mai devreme, în nici un caz. Ești la o vârstă frageda, ai abia primul ciclu. ..deci...abia în câțiva ani o sa devină regulat.
Eu, și când a aveam 18 ani, tot nu era regulat.