| DUTCH a întrebat:

Pentru cei ce trec in toamna in clasa a opta, se vor da examene de admitere sau doar teze? vor conta tezele din anii precedenti? aa, si vom face clasa a IX-a?

Răspuns Câştigător
| deea40 a răspuns:

Daca ai dat teza in clasa a 7a. da conteaza 25 % la suta din medie
daca in clasa a 7a ai dat teza normala nu conteaza decat la media pe clasa.
la sfarshitul clasei a 8 dai examen. nu e greu deloc
daca nua i dat tea natzionala... e mai bien adiak examenul face 50 % din medie
si media cls 1 - 8... 50% din medie
deci e mai bine
a si unele clase gereale se face si clasa a 9 si a 10 in generala. dar nu e sigur asta.
sper ca te-am ajutat
bafta

1 răspuns:
| DUTCH explică:

Chiar m-ai ajutat. thx big grin