| Vlad0123 a întrebat:

Sunt in clasa a opta si nu stiu ce teze dam, adica ni s-a spus ca vom da pe la jumatatea lui nov. si in mai si ca dam la alegere geogra si istorie, iar tezele de la sfarsit doar la romana si mate. Dar nu am inteles exact, iar tezele vor conta la medie? Sau cum? Apropo... voi la ce dati?

2 răspunsuri:
| mentalism a răspuns:

Sall111 teze se dau la 4 obiecte: romana, mate, istorie si geografie! iar nota de la ele valoreaza 20% din media la fiecare obiect in parte pls funda

| BabyGirl06 a răspuns:

In clasa a 8a dai teza la romana mate si la alegere intre istorie si geografie pe amandoua semestrele. Mediile la materiile respective se calculeaza ca pana acum, iar in iunie dai examenele acelea la romana si la matematica, iar media lor reprezinta jumatate din media de intrare la liceu big grin Sper ca te-am ajutat.