| Desmnvj a întrebat:

Bună, pentru școala de politie de la Câmpina poți intra cu orice profil?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti intra indiferent de profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat, indeplinirea conditiilor cerute si reusita la admitere.
Totusi este mai usor la admitere daca urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale.

| Desmnvj explică (pentru Ioandelasal):

De ce sa fie mai ușor dacă ma transfer la filo? Îmi place foarte mult aici+ca profa de romana este de nota 10, la început voiam sa ma transfer, dar mi-a plăcut foarte mult modul de predare al profesorilor de aici.

PS. Am auzit de la colegi ca la filologie este foarte greu, nu știu ce sa fac. Mi-ar lipsi mult profesorii de aici, colegii la fel

| Ioandelasal a răspuns (pentru Desmnvj):

Fiindca la admitere se sustine examen din limba romana si limba straina iar la filologie se face mai mult limba romana decat la celelalte profiluri.

| Desmnvj explică (pentru Ioandelasal):

Nu contează, înainte de admitere o sa fac meditații, dar și fără ma descurc de 8, chiar mai mult

Dacă vreau, pot