| cockie_green a întrebat:

peste 7 zile e ziua mea si nu stiu cum sa mi-o fac.As vrea ceva intr-un parc, ceva unde sa nu cheltui multi bani. Va rog dati-mi niste ideii si as vrea sa imi ziceti si cam ce mancare, bautura sa aduc si ce activitati, "jocuri" am putea jucahappy. Ps:implinesc 14 ani!

3 răspunsuri:
| slam a răspuns:

Poti sa iti alegi o tema: in cazul tau ar merge un "parc de distractii".
Poti face mai multe standuri(poti pune niste mese sau scaune) cu vata de zahar, un stand cu aperitive, cu prajituri.
Si nu in ultimul rand un stand cu jocuri: unul in care sa nimeresti niste sticle aruncand o minge si cine nimereste sa castige o prajitura, o jucarie ce ai tu pe acasa.

Eu iti urez La multi ani! Fie ca toate dorintele sa ti se indeplineasca, sa fii fericita si distractie placuta la petrecerea ta. big grin

| AnYkA52 a răspuns:

Fa`ti o petrecere la tine acasa si peste noapte ramai cu prietena ta cea mai buna:D. Daca te lasa:D> Eu asa am facut=)). Jocuri: poti juca orice iti vine in minte: nu te supara frate, monopoly, orice. Bautura: sampanie, pentru copii :)), cola sa nu lipseasca, fanta si apa. Mancare:Pai poti pentru inceput sa mancati aperitive[ salam, branza, rosii]apoi o salata bulgareasca[pentru ca are de toate] cauti pe internet reteta si iti da mai multe. Poti manca apoi niste pepene. Si daca mai vrei tu ceva, poti manca niste gustarele=))), chipsuri, covrigei, ce vrei tu. Depinde si cat mananci tu=)). Peste noapte daca ramai cu prietena puteti face un fel de petrecere in pijamale: va uitati la filme de groaza [ www.divx.com] [recomandat: The Ring =))] Mancati popcorn, gustarele, si va jucati la calculator=)). Sper ca te-am ajutat. Fundoi?:>

| DenisaRebeca a răspuns:

La multi ani~! Nu prea stiu ce idei sa iti dau, dar ai putea tine ziua ta acasa cu muzica, decoratiuni si prieteni, sau sa mergi cu cativa prieteni in oras sa faci cinste sau sa mergi la tara( la vreo ruda daca ai) sa pui paturi si un mic picnic si sa va distrati! succeslove struck