| Clauvdgg a întrebat:

Peste cateva zile o sa plec cu autocarul si o sa fac cam vreo 20 de ore (mai putin de atat) pana la destinatie. Ce sa fac sa nu ma plictisesc? mentionez ca nu e o excursie cu colegii sau asa ceva, sunt doar eu singura sad si exclus jocuri/filme/muzica pe telefon pentru ca se descarca bateria si cam am nevoie de ea thinking. Funda big grin

5 răspunsuri:
| Costellino a răspuns:

Am calatorit foarte mult, si cred ca cea mai buna metoda e sa faci rost de o carte cu bancuri. Lasi un pic scaunul pe spate, sa stai comod, si incepi sa citesti... Ajungi la destinatie, si de citit tot nu te plictisesti, si nici nu stii cand trece timpul, mai ajungi si bine dispusa. Daca nu, ia o integrama, ai de lucru pana la destinatie si nu te plictisesti. happy

| SammiSchüler a răspuns:

Daca nu e prea obositor, poti citi ceva. sau poate ai noroc sa stai langa cineva de varsta ta si sa comunici cu acea persoana. sau iti poti lua o perna si sa dormi pe marea majoritate a traseului

| Piiiiiiika a răspuns:

Buuuuna :3

Ia-ti o carte si citeste. O carte buna, nu una, care te plictiseste dupa primele 3 pagini.

Citeste bancuri.

Fa integrame sau rebusuri.

Joaca sudoku pe telefon laughing)

Asculta muzica de pe MP3

Dormi.

Fa cu mana oamenilor necunoscuti. De obicei fac si ei, dar se uita ciudat smug

Amuza-te pe seama oamenilor din autocar. Sigur sunt si ciudati. Amuza-te de hainele, freza sau de expresia lor.

Vorbeste din cand in cand la telefon cu o prietena.

Uita-te pe geam. Admira peisajele :3

Ia-ti niste reviste ( bravo, popcorn etc.)

Trebuie sa ai ceva de rontait la tine smug

Drumul este mai placut cand ai pe cineva langa tine :c

Bafta! Si distractie placuta :*

| enzodemes a răspuns:

Poți să faci caterincă de ceilalți din autocar.

| NuENimicDeVazutAici a răspuns:

Ce situatie nasoala! no chance to escape. eu zic sa-ti iei o carte, sa desenezi ceva sau sa asculti muzica pana adormi. Calatorie placuta!