| Narcisa7777 a întrebat:

Peste ceva timp e balul bobocilor si vreau sa imi conving parinti de pe acuma sa ma lase sa merg eu fiind in clasa a 10 a iar parinti mei necunoscundum prieteni nu cred ca ar fii de acord sa merg in club mai ales ca nu am mers singura pana acum. Ce ar trebui sa fac ca sa ii conving?

1 răspuns:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Le poti prezenta prietenii. Totusi, vorbeste cu ei si inainte de ai convinge sa te lase, incearca sa te asiguri ca ei chiar nu au de gand sa te lase. De ce?
Pai o sa pari penibila daca ai incerca sa-i convingi cu toate ca acestia ar avea de gand sa te lase sa mergi.
Poate o sa te lase, mai stii?