| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si in curand voi avea Balul Bobocilor...si nu stiu cum sa-mi conving parintii sa ma lase mai mult nu numai pana la 10-11...niciodata nu am avut probleme mari cu ei si au incredere in mine... dar ce sa le spun sa-mi dea voie mai mult?

3 răspunsuri:
| Andraa a răspuns:

Pai mai convinge pe cineva sa vina cu tine... o prietena sau daca ai un frate sau o sora mai marebig grin
si asa ii zici ca mergeti aman2

| dragosh a răspuns:

Fata nu?
E uite ca eu sunt baiat, am aproape 18 ani si ai mei inca mai imi zic sa intru in casa la 10 maxim, da` nu prea stiu de ce isi mai recesc gura aiurea ca tot ca mine elaughing
Cum spuneam. daca esti fata.crede'ma ca e mai bine asa.parintii de fata sunt mult mai grijulii decat parintii de baiat, daca ma intelegi ce vreau sa spunhappy

| Chuck a răspuns:

Pune-i sa argumenteze de ce nu te lasa si apoi, adu' niste contraargumente logice.