| daniela_9291 a întrebat:

port ochelari de 3 ani si m-am saturat de ei.Imi sta bine, dar m-am saturat.As putea sa imi pun lentile de contact? credeti ca sunt bune?
Mama zice ca nu sunt bune.Cum as putea sa o conving sa ma lase?

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Buna,mama ta are dreptate,lentilele mereu trebuie sa ai grija sa nu cada,sa nu pui mana murdara pe ele, si am auzit ca sunt unele care dureaza un an, dar costa mai mult

| HappyCandy a răspuns:

Intradevar lentilele nu sunt bune de loc dar daca iti sta cu ochelari de ce sa-i lasi, oricum acum ochelarii sunt la moda si exact asa mi s-a intimplat, doar ca cu ghiozdanul, in clasa a 5-a mama imi spunea sa nu-mi iau unul doar pe un umar dar nu am ascultat-o si acum am plrobleme cu spinarea sad

| Zai a răspuns:

Mai depinde de la persoana la persoana cum se acomodeaza cu ele, la inceput poate fi un pic dificil dar cu timpul te obisnuiesti. Daca lentilele de contact nu erau bune crezi ca mai erau lasate pe piata!? Oricum inainte sa iti cumperi consulta un medic oftalmolog!