| anonim_4396 a întrebat:

pot sa calatoresc singura din anglia in romania fara imputernicire daca am 15 ani jumate? am aici niste detalii dar nu prea inteleg daca pot sau nu http://www.bilete-avion-ieftine.ro/....../index.php

multumesc anticipant

[fundisa] \X::X:X

2 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Deci, eu am calatorit singura,din Romania in Franta.
Parintii tai trebuie sa dea niste semnaturi, si cum ar fi, sa imputerniceasca compania avionului cu care tu zbori.
De exemplu daca cu Wizz Air, parintii tai trebuie sa le dea niste semnaturi companiei Wizz Air, prin care ei isi asuma orice responsabilitate in caz ca se intampla ceva cu tine in timpul zborului.
Sau sa imputerniceasca o alta persoana, dar daca nu fac asta, singura metoda e sa imputerniceasca compania cu care tu zbori. Nu e nimic greu.
Succes.>big grin

| andra4450 a răspuns:

Omg.promblema e k nu vor parinti sa imi dea samnatura...dar orkum am aflat ca se poate. pentru k sunt de cetatenie romana si pot sa merg in Romania doar ca nu ma mai pot intorce mersi de rasp orkum :X