| andrada a întrebat:

Prietena mea m-a rugat sa pun urmatoarea intrebare pentru ca ea e plecata si nu poate intra pe net. Deci: ea are 13 ani si are mare nevoie de bani. In 3 luni trebuie sa faca rost de 500 lei (5 milioane) si nu stie cum. Parintii ei nu ii dau bani daca face de exemplu curat prin casa sau asa. Ii trebuie banii ca sa ajute pe cineva. am mai pus intrebarea asta dar nu prea am primit raspunsuri. Ceva sfaturi? funda. scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| alexa007 a răspuns:

Poate incerca la promotii, dar nu se stie daca o angajeaza la vasta ei...trebuie sa aiba putin tupeu, sa zic asa pentru a fii angajata si sa-i placa sa comunice cu oameniitongue

5 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Pai daca tu dispui de suma asta ar trebui sa-i dai. Dar avea avand doar 13 ani, si normal ca nu are un loc de munca, sa te astepti sa ti-i dea la pensie. Bafta!

| Annim a răspuns:

O_O copii mici, planuri mari. Si la ce sa-i trebuiasca 500? sa-si cumpere iPad?, nu stiu dar cred ca e cam mica pentru asa treburi serioase. are doar 13 nu poate sa obtina un lucru, e prea mica, spune-i sa iasa din vise,, are o viata inainte...

| SakonSIUkon a răspuns:

Ii trebuie pentru un baiat cred...stai sa vedem ce gasim la 13 ani.hmm hmm. avocat(neah prea stresant), judecator(riscant sa fi ucis), aa gata am gasit, presedinte.

| flaviusss a răspuns:

Spune-i asa : sus fustita, joc chilotii, si la gaura cu totiiiiiiiii. SA vezi cum face bani laughing

| Deeutza0745 a răspuns:

Si din prostitutie faci destui bani thinking