| andrada a întrebat:

Prietena mea m-a rugat sa pun urmatoarea intrebare pentru ca ea e plecata si nu poate intra pe net. Deci: ea are 13 ani si are mare nevoie de bani. In 3 luni trebuie sa faca rost de 500 lei (5 milioane) si nu stie cum. Parintii ei nu ii dau bani daca face de exemplu curat prin casa sau asa. Ii trebuie banii ca sa ajute pe cineva. Ceva sfaturi? funda

Răspuns Câştigător
| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci..eu zica daca locueste la bloc ar putea sa se ajgajeze sa spele ea in bloc in fiecare zi si asa ar primi pentru o luna 100 lei(1 milion)sau pote s aisi intrbe vecini mai batrani dac anul au nevoie de ajutor in schimb sa primeasca bani...
Sper ca am ajutat-ohappyhappy

5 răspunsuri:
| domnulgoe a răspuns:

Pai la 13 ani ce nevoi asa mari poate sa aiba, incat sa-i trebuiasca 5 milioane? are de platit rata sau ce doamne iarta-ma? stiam ca papusile sunt mai ieftine...

| Zmady a răspuns:

Ar putea sa ajute pe cineva la treburi sau la alteceva si poate primeste ceva nu stiu poate vecinii sau altcineva

| LedaMB a răspuns:

La ce-i trebuie ei bani la 13 ani?

| andrada explică (pentru LedaMB):

Ce te intereseaza? tu doar raspunde la intrebare

| LedaMB a răspuns (pentru andrada):

Ok. Cel mai rapid şi sigur mod este să se îmbrace ca o prostituată şi să aştepte la colţul străzii. Asta în cazul în care arată bine...dar stai, are doar 13 ani!
laughing De ce nu-l lasă pe acel cineva să-şi rezolve singur problemele?
Dacă era vorba de ajutat le cerea părinţilor, nu alta. Sigur îi cumpără droguri lu' gagicăsu' sau ceva...rolling on the floor)