| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Azi mi-am facut timp sa mai intru putin pe TPU.in tot acest timp am fost ocupata cu scoala.teme.stiti voi.Stit,fac cultura civica. e primul an.Si imi place foarte mult.As vrea sa va intreb. ce ati face voi pentru copii strazii? ca sa aiba si ei o viata mai frumoasa? Vreau sa stiu parerea voastra. Cel mai interesant raspuns primeste fundita.:*

2 răspunsuri:
| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Deci pentru copiii strazii`: Daca am putea sa le oferim ceva de mancare, un adapost ( poate chiar la noi acasa ), sa ne comportam civilizat cu ei, sa le dam de imbracat adica cum ar fi haine ( bluze, pantaloni, care ne-au ramas noua mici sau ceva de genu, incaltaminte...) Deci eu cam asta as face pentru copiii straziiwinkinghappy.

| Ancutss30 a răspuns:

Cred ca prin acest lucru incurajam cersetoria.Copiii aia sunt trimisi pe strada de parintii lor, apoi tot ce castiga ajung la parintii lor.Chiar daca ii dam un lei, doi, etc cu ce il ajuta? Poate altii nu ii dau.Si sigur ei nu isi iau dulciuri sau suc, ci le iau parintilor bautura sau chiar lor.