| BucurCristina a întrebat:

Dupa parerea voastra care sunt avantajele si dejavantajele de a trai in Romania?
Cel mai interesant raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu imi pot exprima dezavantajatele ca
1 primesc banare
2 pierd cetatenia de cetatean al romaniei si devin cetatean al universului sau al planetei ceea ce nu e rau,
ceea ce e cool aici e ca poti pirata tot ce vrei filme, muzica, jocurii, softuri fata de Germania unde isi da amenda 600 de euro pentru un film

fetele sunt frumoase recunosc asta, Romania ca tara e o tara frumoasa care are de toate,pacat ca trebuie sa vina englezi,germani sa spuna asta, in scimb nu-mi place indiferenta,nepasarea,prostia,imi spunea ieri un roman ca la el la lucru multi intra pe pile,multi habar nu au, sunt prosti si lenesi,acolo nu intri daca nu ai pile, degeaba stii,birocratia care e foarte mare,lipsa bunului simt, educatia, civilizatia, lipsa onestitati, sinceritati, corectitudini. tupeul urat murdar copiat de la alta rasa venita din india, mai sunt multe motive, il las pe ombadon sa le spuna

https://www.youtube.com/watch?v=WBXA19ZNsvY
https://www.youtube.com/watch?v=285OKea14Sc
https://www.youtube.com/watch?v=VHdipo8R6IU

apropo piesa a doua as face o imn national

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Tara mi se pare extrem de frumoasa si ar avea un potential imens daca nu ar exista anumite persoane care s-o distruga constant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad vreun avantaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje : Trai mai mult decat decent
: Persoane educate
: Siguranta
: Peisaje mirifice
: Libertate

m-am referit strict la avantajele mele de a trai, opinia mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista avantaje? Buna asta.