anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni...
Stiti, am o problema cam...ciudata.Am o prietena, de fapt mi-a fost prietena foarte buna iar acum nu stiu ce are ca se uita urat la mine.De aproape 3 saptamani face asa si eu nu i-am facut nimic.La scoala sunt prietena cu toti..pe toti ii ajut si vad ca unii uita de adevaratii prieteni si se duc la ceilalti care niciodata nu i-au ajutat.O cheama Andreea.Ieri am fost la picnic cu doamna diriginta si cativa colegi.a fost si andreea si tot urat se uita la mine.Ne-am primbat prin padure eu, ea si alte 2 prietene si eu am vazut un porumbel.Erau niste buruieni, crengi si rugi pana ajungeam la porumbel si eu m-am dus sa il iau.M-am cam zgariat dar a meritat efortul.Am prins porumbelul si nici nu am iesit bine cu el la drum ca andreea mi l-a si luat din mana si cand am ajuns aproape de locul unde erau ceilalti colegi ea nu a vrut sa mi-l dea si acolo s-a dat mare ca daca nu era ea nu il prindeam ca mi-a aratat pe unde sa ma duc dupa porumbel.A stat tot timpul cu el in mana si credea ca este al ei.Bine,eu nu consideram ca porumbelul ar fi proprietatea mea dar totusi trebuia sa ma lase si pe mine sa il tin in brate.Stiu ca numai este mult si luam vacanta dar deja numai suport.Se uita urat rau la mine si la scoala numai am cu cine sa stau de vorba.parca toti ma evita dar nu stiu de cesad. Decat un baiat mai vine pe la mine si vorbeste cu mine.El imi este ca un frate si cred ca andreea e geloasa ca am vazut cum se uita la noi cand mergem impreuna prin clasa si astea.Stiti baiatului acesta i-a placut de ea si cred ca inca ii place dar s-a prostit...adica umbla cu baietii si fumeaza d-asteastraight face.Eu am grija sa se lase de astea si sa fie ca inainte caci, dupa cum am mai zis suntem ca 2 frati..Va rog ce sa fac? Sa ma duc la andreea si sa o intreb ce are cu mine sau mai bine sa stau si sa tin in mine? Credeti-ma am si plans ca nu stiu ce au toti cu mine.sadNu am vorbit pe nimeni pe la spate, am fost prietena cu toti cei care m-au jignit si i-am iertat.Ce sa fac?sadstiu ca este mult de citit la intrebarea mea dar va rog..Multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri: