| sCHmeTELinG a întrebat:

Buna prieteni happy va rog...cine ma ajuta si imi trimite si mie FORMULA EMPIRICA imi trebuie urgent(invat pentru scoala de soferi)si sunt unele intrebari cu formula aceasta, o cautai si in Google dar mi-o da doar in alte Lb dar eu o vreau in Romana.Intrebai mai multi care au dat si nu stiu, dar stiu ca voi ma puteti ajutahappy va multumesc

1 răspuns:
| Contrast a răspuns:

Formulă empirică = formulă obţinută prin prelucrarea pur matematică a unor date experimentale, fără substrat teoretic...