| Cosminel1192 a întrebat:

Voi ce faceti ca sa puteti invata mai bine? Trebuie sa invat si pentru scoala de soferi si pentru scoala obisnuita, si sincer, nu am chef deloc. Nu stiu cum as putea retine mai usor.

1 răspuns:
| YoDenii a răspuns:

Nu stiu cat de mult te ajuta asta dar tocesc in felul urmator:

Daca stiu ca ma asculta sau dam test dintr-o anumita lectie. invat pe paragrafe. si le retin in ordine alfabetica. Dintr-un paragraf scoate subiectul si prima litera. rolling on the floor Cateodata scriu ceva gen ACDVZ pe "copiute" iar colegii nu au idee ce e aia rolling on the floor)