| Gipsy a întrebat:

Buna!

Prietenul meu s`a tuns sad. Nu ii sta bine deloc.Stiu ca aspectul fizic nu trebuie sa conteze in totalitate, dar acum ca s`a tuns nu prea il consider la fel de frumos.

Ce sfat imi dati?

Răspuns Câştigător
| anamisis a răspuns:

Tu il iubeai doar ca il considerai frumos /? Cam aiurea ...aspectul nu conteaza, doar si-a taiat parul nu s-a schimbat personalitatea, tu esti acum asa pentru ca posibil esti socata din cauza schimbari
eu iti recomand doua chestii... ori sa nu va vedeti cam 2 saptamani pana ii creste par ori petrece mult timp cu el si o sa te obisnuiesti

9 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Maturizeaza-te!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Daca il iubesty cu adev nu conteaza aspectul fizic si o sai cresca inapoi parulwinking

| paramore a răspuns:

Daca l-ai iubi cu adevarat l-ai iubi si cu o punga in caplaughingam dat si eu un exemplu tampitoh go ondar este o vorba:nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-ti place tiewinkingiar dk tie nu iti place...asta e. ia-ti unul mai frumos

| gyovany95 a răspuns:

Asteapta ii va creste iar parul si cand se vatunde iar du-te cu ellaughing

| melissa_3397 a răspuns:

Asteapta sa-i creasca parul si spune-i ca nu`ti prea place tunsoarea respectiva tongue

| Fetita a răspuns:

HELLOOOOOOOOOOO...asteapta si u sa-i creasca parul la loc. Aspectul fizic nu trebuie sa conteze intr-o relatie. Daca il iubesti ai gasi frumusetea si in alte lucruri la el. Pana la urma e doar o tunsoare iar parul ii va creste la loc. Ce mare branza? Gandeste-te dupa ce o sa ai un sot si va imbatrani, iti dai seama ca se va schimba si nu va mai fi foarte frumos (la fel cum era cand era tanar) spre deosebire atunci nu o sa mai ai ce face. Parul creste repede deci stai calma ca nu e mare lucru. Sau nah daca pe tine te deranjeaza asa tare atunci nu stiu ce sa zic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... din ceea ce zici tu iubirea ta pentru el este doar exterioara, chiar daca zici ca aspectul fizic nu ar trebui sa conteze, daca tu nu il mai consideri frumos, inseamna ca pentru tine conteaza fizicul. Iar iubirea care se bazeaza pe fizic nu e iubire adevarata!
Daca vrei sa ramai alaturi de el, iubeste-l pentru interiorul lui, pentru fiinta lui. Daca consideri ca nu se poate sa stai langa el, acorda-ti un timp in care sa inveti sa iubesti omul pentru ceea ce este el cu adevarat(adica sa ti la caracterul sau, la felul lui de a fi). Din cate ai scris tu esti inca micuta(cred ca pana in 16 ani sau ma insel?)daca e asa, nu te grabi si asteapta sa fi pregatita sa ti la cineva cu adevarat!
Cu drag, Luminita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te si tu la fel ca el si intreaba-l daca ii place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te si tu la fel ca el si intreaba-l daca ii place