| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy probabil intrebarea mea este una des intalnita, dar simt nevoia sa o pun: imi place de un baiat care e cu mine in clasa. ne intelegem destul de bine, vorbim, la unele ore sta in spatele meu, radem etc. la un moment-dat intr-o ora mi-a zambit atat de dragut incat colega mea de banca m-a intrebat de ce sunt asa rosie. mai face faze gen aruncat cu hartii, speriat pe la spate, se mai uita spre mine din cand in cand, suna sa intrebe de teme sau sa-mi ceara explicatii la lectii, ma roaga sa vorbesc sa nu-i puna absenta s. a. cum sa-i dau de inteles ca-l plac? el ma place sau doar flirteaza? imi e cam frica sa-l abordez.desi in rest nu sunt deloc timida, cand vine vorba de acest capitol mi se inmoaie genunchii doar cat ma gandesc. :-s

1 răspuns:
| ewygirl a răspuns:

Cred ca simte ceva pentru tine si temele, rugamintile.etc sunt doar pretexte de-a vorbi si de-a fi aproape de tine.Cum sa ii dai de inteles ca il placi? Sa ii raspunzi la biletele, sa ii zambesti si tu la randul tau, sa ii faci cu ochiul...chestii din acestea.Incearca sa intri in vorba cu el si sa va apropiati.