| ☆ Danny☆ a întrebat:

Pt fete! Stiu ca e o intrebare cam stupida, si mi-a luat ceva timp sa ma gandesc daca sa o postez sau nu.Deci mi au crescut fire de par in zona intima si nu mai pot! Ma ustura/ma irita tare(stiu ca e normal sa mi creasca...). Amdat cu crema de galbenele dar...in zadar. Ce as putea face?
Mersi! Si scuzati-ma daca am fost "..." ca am pus intrebarea aceasta!

Răspuns Câştigător
| emma_6707 a răspuns:

Am sa presupun ca esti micuta si ca abia ti-au dat perisorii pe acolo. incearca sa-i tunzi cu foarfecuta de unghii, si spune-i mamei tale ca te irita. nu-ti recomand daca abia ti-au dat sa te epilezi pentru ca iti va creste mai mult par in zona genitala... vorbeste cu mama ta[nu are de ce sa-ti fie rusine] si iti va explica ea mai bine ce e de facut

4 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Epileaza-te. Ori cu lama, desi creste rapid inapoi in cateva zile, dar nu te doare(ai grija sa nu te tai), sau cu ceara/epilator, dar te doare destul de tare, insa dureaza pana la 4 saptamani. Daca te faci cu ceara, cred ca e ok sa te duci la salon pentru prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radete xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consultă un specialist

| felix2007 a răspuns:

Foloseste un sapun crema, spala-te pe maini mereu inainte si dupa ce mergi la toaleta, schimba chiloteii in fiecare zi+dusul cel de toate zilele.Renunta la tanga pentru o perioada. Iar de acum inainte poarta numai bumbac.Lucrurile sintetice fac rau pielii, mai ales in acea zona.