| lauricaaa246 a întrebat:

Buna :* Puteti sa imi dati niste sfaturi? Cam ce ar trebui sa contina o asa zisa "trusa de machiaj" a unei fete de 14 ani? Adica cam ce mi-ar fi necesar la varsta mea? Stiu ca poate unii veti spuune ca nu am nevoie de machiaj la varsta asta...dar totusi as vrea sa stiu! Multumesc big grin Funditaaa :*:*:*

4 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Eu cred ca naturaletea e cel mai bun machiaj.batting eyelashes

| EpicLove a răspuns:

Cel mai normal ca o fata de varsta ta sa aiba in trusa ar fi un luciu de buze, un creion corector (pentru cosuri si cearcani), un rimel, un fond de ten dar ar trebui sa folosesti BBcream, un parfumel, si cam atat.

| BiancaCR a răspuns:

Si eu am tot 14 ani,la scoala nu ma machez, dar la o petrecera imi place sa fiu un pic chic happy. Trusa mea contine o penseta big grin, un fond de ten de la avon foarte bun happy Un baton corector(al meu este tot de la avon si este din gama lux), o pudra pe care sa o aplici peste fondul de ten pentru a fixa happy, unfard rozaliu pentru obraji, o oglinda micuta, un bronzer (iti este de folos mai mult iarna) happy si un blush cu ajutorul caruia aplic bronzerul si pudra. Sper ca te-am ajutat happy Funda?

| BiancaCR a răspuns:

A da si am uitat neaparat un strugurel ( de orice fel) si parfumul tau preferat sa le ai cu tine mereu eu asa fac mereu am la mine 2 strugurele si un parfum pe care il schimb in fiecare zi si le tin in ghiozdanwinking